Język włoski

Włochy przyciągają morskimi plażami, alpejskimi stokami, szlakami górskimi i krajobrazami Toskanii. Architektura Rzymu, Wenecji, Pizy i Florencji zachwyci każdego. Muzea pełne są dzieł wielkich mistrzów m.in. Leonardo Da Vinci, a włoska kuchnia smakuje każdemu. Dobre jedzenie, ciepły klimat oraz piękna przyroda i mentalność Włochów sprawi, że każdy będzie chciał nawiązać z nimi znajomość, pod warunkiem, że zna język włoski
Język Włoski jest jednym z języków romańskich oraz językiem urzędowym we Włoszech, San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz na Istrii. Włoski używany jest również we Francji (zwłaszcza na Korsyce) i na Malcie. Można się nim także porozumieć w byłych koloniach włoskich i Libii. Liczba mówiących nim osób to 80-125 milionów.

Sprawdź jak łatwo i skutecznie możesz przyswoić język włoski na naszych kursach, opracowanych w oparciu o nowatorskie i bardzo skuteczne rozwiązania, ciekawe ćwiczenia, praktyczne przykłady, aktualna tematyka i żywy język, które sprawią, że w krótkim czasie zaczniesz się porozumiewać w języku włoskim. Znajomość włoskiego może pomóc Ci w karierze. Włoskie firmy w Polsce bardzo chętnie zatrudniają osoby władające ich językiem. Pracę można znaleźć w słonecznej Italii, gdzie poszukuje się informatyków, pielęgniarek czy opiekunów osób starszych. Przy poszukiwaniu pracy przyda się certyfikat TELC, który możesz uzyskać po ukończeniu naszego kursu. Uczestnictwo w kursie pomoże też przyszłym studentom, gdyż na italianistykę przeprowadza się egzaminy wstępne z języka włoskiego.

Osoba wykładająca język włoski posiada wykształcenie wyższe filologiczne oraz przez ponad 6 lat mieszkała we Włoszech przez co zna nie tylko język, ale też kulturę tego kraju.

Zapraszamy Państwa na kursy od początkującego do zaawansowanego w tym przygotowanie do egzaminów państwowych, na specjalne warsztaty konwersacyjne, kursy indywidualne i dla instytucji.

Metody nauczania: autorskie
Podręczniki: materiał dydaktyczny polski i zagraniczny
Egzaminy: na koniec każdego semestru przeprowadzone są egzaminy; przygotowujemy do egzaminów CILS